Snili jsme o ní dlouho, tak jsme si ji v novém roce nadělili. Šicí dílnu v Hradci Králové, kde máme přehledně uskladněný každý výrobek i materiál a kam můžou švadlenky chodit, když je přestane bavit homeoffice. Pojďte dál!

Život švadlenek místy připomínal nomádské putování

Jelikož jsou Švadlenky projektem Aufori, všichni jsme se museli vejít do jednoho prostoru. To znamenalo, že jsme pro materiál, látky i hotové výrobky hledali každý volný kout a krabici. Představte si hodně krabic. Něco v nich rychle vypátrat, udržovat přehled o zásobách i výrobcích s rostoucí poptávkou bolelo. Taky jsme chtěli švadlenkám nabídnout pracovní místo v kanceláři. 

“Kromě přivýdělku se snažíme podporovat vyšší sebevědomí švadlenek a zprostředkovávat jim dobré pracovní zkušenosti. V dílně by se potkávaly napřímo s kolegy a zažívaly, jaké to je pracovat někde, kde na jejich názoru záleží, jejich nápady mají váhu a svou prací jsou pro celý tým užitečné. To se v dílně dělá lépe než na homeofficu.” 

Kde se vzala, tu se vzala…

Na konci minulého roku jsme hledali další kanceláře pro Aufori, kde jsme si už přáli mít i místo pro Švadlenky. Nakonec se vystřihly mnohem krásnější a velkorysejší, než jsme čekali. Ve zrekonstruované prvorepublikové vile, nedaleko naší první adresy. Atmosféra celého prostoru člověka vrací zpět do dob, kdy se šilo z kvalitních materiálů, věci byly praktické a švadleny měly plné ruce práce. My jsme velmi hrdí, že tuto tradici oživujeme právě tady. 

Konečně velká slunná dílna, kde si všechno spokojeně vrní

Nová dílna švadlenek je útulná, praktická a konečně i přehledná. U okna přes celou zeď najdete velký stůl s šicím strojem, jen krok od něj další stůl na stříhání látek a debaty kolem vývoje nových produktů. Pak naši pýchu, dvě velké skříně. Jedna na materiál, druhá na uskladnění hotových výrobků. Každý typ tu má velký šuplík, kam se všechno krásně vejde.

Už žádné hrabošení v krabicích, ale krásná a elegantní prezentace, kterou si výrobky Švadlenek zaslouží. Člověk se tu cítí skoro jako v butiku, když vytahuje krásně vyžehlené výrobky pečlivě vyskládané do komínků. 

Z bílých šuplat lehkým zatáhnutím vyjíždí

Když je potřeba zašít se z homeofficu do officu…

Je fajn pracovat z domu, kdy zrovna potřebujete. Ale všichni, kdo jste měli homeoffice delší dobu, asi víte, jak osamělá to může být cesta. Švadlenky jsou pevnou součástí našeho týmu, proto jsme si je přáli vídat v kanceláři. V samostatné dílně mohou pracovat, kdykoliv chtějí. 

  • Švadlenky mohou po domluvě do dílny kdykoliv přijít.
  • Cítí se víc součástí týmu a lépe se poznáváme.
  • Zažívají, jaké to je pracovat v kolektivu.
  • Získávají nové sociální dovednosti.
  • Nové výrobky vymýšlíme efektivněji.

“Já tu vlastně odpočívám. Doma je nás hodně a tady mám na práci klid. Taky je tu s kolegy sranda, všichni jsou moc milí a hodní. Tak je fajn si s nimi popovídat a častěji se potkávat.” švadlenka Iveta

Kancelářská soudržnost sešitá těmi nejhebčími nitěmi

Naše dílna není jen o šití a látkách, ale o vytváření příležitostí a podpory těm, kteří to nejvíc potřebují. Tak nás napadá,  znáte příběhy některých našich švadlenek? Pečlivě ušité produkty v sobě nesou nejen kvalitu a péči, ale i příběhy odvahy a síly lidí, na které se často zapomíná

Nasajte atmosféru šicí dílny se sociálním přesahem

Když vstupujeme do místnosti, paní Iveta nás zdraví s širokým úsměvem. Vypadá spokojeně. Vypíná na mobilu pohádku, kterou poslouchá u šití. Rozešitou kosmetickou taštičku pokládá vedle šicího stroje a vesele si povídáme. Postupně otevíráme šuplíky skříní a z každého se jako diamanty rozzáří vesele barevné utěrky, pytlíky, kosmetické taštičky i chňapky. Precizně ušité, vyžehlené a poskládané. Člověk má podobně spokojený pocit jako po povedeném jarním úklidu v prosluněnou sobotu.

Všude panuje domácí atmosféra, vše má své místo a švadlenky se můžou soustředit na to podstatné. Přivýdělek šitím i začlenění do kolektivu, který je přijímá takové, jaké jsou. Pracovité a odvážné.

Šicí dílna stále ještě voní novotou, ale už teď s ní máme velké plány. Kdo ví, třeba se budou týkat i vás. Jen co si všechno sedne, dáme vám vědět ve článku i na sociálních sítích.