Uf, nejnáročnější sezóna roku je za námi a konečně jsme měli čas trochu bilancovat. Dali jsme dohromady pár čísel, která se i dnes zdají jako vánoční kouzlo. O ty nejzajímavější se s vámi podělíme. 

Vánoční nákupní horečka dala práci 6 švadlenkám

Byly to pro nás třetí Vánoce a i letos se valilo nejvíc objednávek v roce. Nakonec jich bylo tolik, že jsme mohli zavolat na pomoc posily, aby naše stálé švadlenky nepadly vyčerpáním a měly ze šití stále radost. V prosinci se v našem sociálním podniku “dveře netrhly”. 

  • Celkem 210 zákazníků
  • nejčastěji nakupovalo v sobotu 
  • nejraději přímo na stánku na trzích
  • a na oblibě získával i náš e-shop.

Před Vánoci se šicí stroje švadlenek opět nezastavily, za což jsme moc rádi a chtěli bychom vám poděkovat. Mohly si díky vám přivydělat chybějící peníze na vánoční dárky a běžné výdaje. 

Často jsme mrzli ve stánku, ale plápolal v nás dobrý pocit

Od listopadu jsme na trzích strávili 19 dní. Na stánku prodáváme coby dobrovolníci, protože se ve volném čase snažíme Švadlenky podpořit. Ukázalo se, že se to vyplácí. Vánoční trhy přinesly největší odbyt, což nás nakonec zahřálo víc než čaj z termosky. 

  • Martinské trhy v Žižkových sadech v Hradci Králové
  • Muzejní adventní trh v Hradci Králové
  • Vánoční trhy na Velkém náměstí v Hradci Králové
  • Trh sociálních podniků v centrále ČSOB v Hradci Králové
  • Adventní trhy v Broumovském klášteře

Největší hit Vánoc? Bavlněné utěrky

Podívali jsme se, co šily švadlenky nejčastěji a co nejraději nakupujete. Bednu vítězů jsme museli rozšířit, protože krásných čísel dosáhlo celkem pět produktů. 

1. místo: kuchyňské utěrky (234 kusů)
2. místo: kosmetické taštičky (98 kusů)
3. místo: kuchyňské chňapky (54 kusů)
4. místo: ubrusy a běhouny (47 kusů)
5. místo: kuchyňské zástěry (32 kusů)

Krásné Vánoce jsou pro sociální podnik plné ruce práce

Zaměstnáváme lidi, kteří by práci jinak hledali jen těžko. Víme, jak důležitá je pro ně každá vaše objednávka. Díky ní si švadlenky finančně přilepší a cítí se společensky užitečné. To nám dělá největší radost. Moc vám všem děkujeme. 

"Byla jsem se podívat na trzích už na začátku prosince. Chválila jsem slavnostně vyzdobený stánek a měla jsem velkou radost, že na vlastní oči vidím, jak se naše výrobky líbí a prodávají." švadlenka Jana

Vánoční dárek čekal i celý projekt

“V týmu jsme si k Vánocům nadělili nové prostory. Dosud Švadlenky využívaly kdejaké volné místo, kout, skříň nebo i šuplík v kanceláři Aufori. Od nového roku máme ale svou vlastní místnost na nové adrese. Bude fungovat i jako dílna pro naše švadlenky.” 

Končíme s bilancí, vrháme se do nového roku

Vánoce už jsou minulostí, ale tahle krásná bilance si zasloužila čestné místo na naší blogové nástěnce. Teď už pilně pracujeme na dalším úspěšném roku. Máme hlavu plnou nápadů a zařizování, aby si Švadlenky ušily další kus úspěšné cesty. O všech plánech a novinkách vás budeme pravidelně informovat. 

Ať vám rok 2024 padne jako ulitý.